top of page

Göllner-nap és táblaavató

Iskolánk 2014. november 10-én táblát állított az első magyarországi Waldorf-iskola épületére, az alapító és az iskola névadója, Göllner Mária születésének 120. évfordulója alkalmából. Beszédet mondott Juhász József, a Göllner család kutatója (további érdekességek a házról a honlapján). Az eseményről készült videót itt láthatják (köszönjük Fogel Frigyesnek).

November 13-án pedig Göllner-napi ünnepséget tartottunk, ahol felavattuk iskolánk új névtábláját, megnyitottuk az új Göllner termet és benne a Napút Művészeti Akadémia kiállítását. Dr. Mesterházi Zsuzsa ünnepi beszéde mellett felléptek diákjaink euritmiával és énekekkel. A végén pedig elfogyasztottuk a Göllner-tortát, amit egy volt Waldorfos diák, Porkoláb Nóra álmodott meg és készített el. Ha ízlett otthon is elkészíthető, íme a receptje.

kép2-page-001.jpg

bottom of page